En çok oynanan video oyunu 112 Milyon ile MinecraftMagazin Life

SON DAKİKA

En çok oynanan video oyunu Minecraft

Bu haber 16 Eylül 2019 - 15:00 'de eklendi ve 1 kez görüntülendi.

Minecraft dünyanın en çok oynanan video oyunu unvanını geri kazandı. 1 yıldan az sürede 20 milyon oyuncu daha kazanarak Roblox ve Fortnite’ı geriden bırakan Minecraft, 112 milyona ulaşan oyuncu sayısıyla asla eskimediğini gösteriyor.

Minecraft
Microsoft, Minecraft’ı 1 buçuk milyar dolara satın aldığında birçok kişi düşüşte olan bir oyun için fazla para verildiğini düşünmüştü. Fakat ilerleyen süreçte olaylar hiç de öyle olmadı.

Microsoft’un yayınladığı son verilere göre Minecraft’ı her ay 112 milyona yakın insan oynuyor. Bu sayı ABD nüfusunun üçte biri, Türkiye nüfusundan 32 milyon kişi fazla ve İngitere nüfusunun ise neredeyse iki katı.

Minecraft her ne kadar son 10 yıldır düşüşte olsa da büyük takipçili Youtube kanalları ve gamer’lar sayesinde tekrar rekora koştu. Oyunun yönetici ekibinden Helen Chiang’ın Business Insider’a verdiği röportaja göre oyun, 112 milyon oyuncuya ulaştı. Chiang, Minecraft’ın çok sadık bir kitlesi olduğunu ve dönem dönem başka oyunları deneseler de mutlaka Minecraft’a döndüklerini söylüyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.